Frances Hodgson Burnett
The Secret Garden
22,99
Voorraad in de winkel
Leverbaar 1 tot 2 werkdagen
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Tekst achterflap
Frances Hodgson Burnett (1849-1924) was born in Manchester. She had a very poor upbringing and used to escape from the horror of her surroundings by writing stories. In 1865 her family emigrated to the USA where she married and became the successful author of many children's books including The Secret Garden, A Little Princess and Little Lord Fauntleroy.
Details
| EAN : | 9780241411162 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boeken B.V. |
| Publicatie datum : | 05-09-2019 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 205 mm |
| Breedte : | 140 mm |
| Dikte : | 32 mm |
| Gewicht : | 388 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 352 |
| Reeks : | Puffin Clothbound Classics |