Coco Schrijber
Het gezoem van bijna alles
23,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Tekst achterflap
Cato zit op haar bankje, dat vergroeid is met mimosa. Waar wacht ze op? Nergens op. Ze zit er gewoon. Met haar glazen oog dat traant bij zuidwestenwind. Alsof ze huilt. Maar Cato heeft negen jaar geleden voor het laatst gehuild. Toen haar jongetjes werden verpletterd door de glimmende ijskast en haar hart bevroor.
Is het de wijn die ze de hele dag drinkt, de abrupte dood van haar buurvrouw die nadreunt? Of het gezoem van bijna alles bij elkaar? In dat gezoem komt iets naar boven zweven, het fladderende geluid van een vergeten belofte: het besluit om dingen te ondernemen die boven haar macht liggen, om geen lafaard te zijn. Cato Goudschenker, postbode, denker, schenker van brieven – ze schrijft twee, drie zinnen en zet iets in gang wat onomkeerbaar is.
Shortlist Libris Literatuur Prijs 2026
Shortlist De Inktaap 2027
Winnaar Lezersprijs BNG Literatuurprijs 2026
‘Geschreven in een zinnelijke taal die constant verrast en verblijdt. Het gezoem van bijna alles is een sprankelende roman die je zin doet krijgen in lezen, maar vooral in leven.’ Juryrapport Libris Literatuur Prijs 2026
‘Het verhaal waaiert uit over de aardbol en zit vol onverwachte wendingen en precieze observaties, in een knisperende stijl. Wat een rijk en origineel boek is dit.’ Joke van Leeuwen in De Morgen
Uit deze tour de force haalt elke lezer wel een belangrijk inzicht over het eigen leven.’ Trouw
‘Dit is een groots boek!’ Paul de Leeuw
Biografie
Coco Schrijber (1961) is schrijver en filmmaker. Haar films worden internationaal gelauwerd en voor Bloody Mondays & Strawberry Pies won zij in 2008 een Gouden Kalf. Die documentaire, met John Malkovich, was ook de officiële Nederlandse inzending voor de Oscars. Haar debuutroman De luchtvegers werd lovend ontvangen.
Details
| EAN : | 9789025318406 |
| Uitgever : | Singel Uitgeverijen |
| Publicatie datum : | 09-04-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 215 mm |
| Breedte : | 137 mm |
| Dikte : | 24 mm |
| Gewicht : | 346 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 320 |