Rachid Benzine
De boekhandelaar van Gaza
19,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
De boekhandelaar van Gaza
Met dit boek stap je de gehavende boekhandel van Nabil in Gaza binnen. Tussen de beschadigde planken en herinneringen deelt de oude boekhandelaar zijn leven en de geschiedenis van de Gazanen, via boeken die hem dierbaar zijn. Zijn liefde voor literatuur biedt troost en hoop, zelfs wanneer alles om hen heen verdwijnt. Dat hij er nu niet meer is maakt dit ingetogen portret des te aangrijpender.
Door Anne Jet de Wild
Korte beschrijving/Annotatie
Aangrijpende Franse roman over het leven en leed van een gewone Palestijnse boekenhandelaar in Gaza, verrijkt met verhalen en lessen uit zijn lievelingsromans
Tekst achterflap
Een jonge Franse fotograaf reist af naar Gaza-Stad om een reportage te maken. Hij raakt in gesprek met een boekhandelaar en in ruil voor toestemming om de oude man te fotograferen, luistert hij naar diens levensverhaal: een verhaal van ballingschap, vlucht, ontheemding, politiek activisme, vaderschap en van het onmetelijke leed dat daaruit kan ontstaan. Een persoonlijke geschiedenis die onlosmakelijk verbonden is met het collectieve leed van de Palestijnen vanaf de stichting van de staat Israël in 1948 tot en met de oorlog in Gaza nu.
De boekhandelaar vertelt hem ook over zijn lievelingsromans, en over de verbindende kracht van het geschreven woord. Boeken vormen de rode draad in het levensverhaal van de oude man, en een onuitputtelijke bron van medemenselijkheid en troost.
Recensie/Quote
‘(…) een aangrijpend verhaal over woede, wanhoop en waardigheid.’ - TrouwTijdgeest
Details
| EAN : | 9789025478155 |
| Uitgever : | Atlas Contact, Uitgeverij |
| Vertaler : | Ursula Teijink |
| Publicatie datum : | 19-02-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 206 mm |
| Breedte : | 136 mm |
| Dikte : | 18 mm |
| Gewicht : | 238 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 144 |