Janneke Siebelink
Een verdwaalde zomerdag
24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Vijf generaties ellende” zou de driewoordige samenvatting zijn van dit boek. We volgen een familie in Zuid Afrika en dan met name moeders en dochters. Trauma’s werken door in generaties. Door de gebeurtenissen, die Siebelink door haar personages laat vertellen, is al snel duidelijk hoe dat werkt. Hechtingstoornis, verslaving, onzekerheid en eenzaamheid, het is overduidelijk dat de vrouwen beschadigd zijn en daardoor ook vervallen in onaangepast gedrag in de breedste zin van het woord. De dichteres Ingrid Jonker staat model voor het hoofdpersonage Astrid Viljoen, die zelfmoord pleegt. Haar dochter gaat in het boek op zoek naar waarheden, al is het maar om de het intergenerationele trauma in deze familie te kunnen stoppen. Naast het persoonlijke, krijg je een heel goed tijdsbeeld van Zuid Afrika ten tijde van de apartheid. Een rijke, volle roman, waar je echter niet vrolijk van wordt.
Door Hans Loeve
Korte beschrijving/Annotatie
In de schaduw van haar beroemde moeder zoekt Camille de waarheid. Een aangrijpende roman over moederschap, verlies en de kracht van herinneringen die het leven vormgeven.
Tekst achterflap
Ieder jaar bezoekt Camille het graf van haar moeder, de beroemde dichter Astrid Viljoen. Camille is nu even oud als haar moeder was toen die op een winterochtend uit haar leven verdween. Nu het moment dichterbij komt dat Camille haar moeder in leeftijd voorbij zal gaan, voelt ze haar aanwezigheid sterker dan ooit. Wie was Astrid? En wie is Camille geworden in haar afwezigheid?
‘Janneke Siebelink schreef geen roman, maar een requiem voor de overlevenden. De noten zijn vervangen door woorden die een leven lang mee zullen gaan. Het ritme van de toon, maar vooral de opmaat naar een verhaal dat simpelweg verteld moest worden maken Een verdwaalde zomerdag, wat mij betreft tot een instant klassieker.' – Lex Paleaux
‘Een intieme en aangrijpende roman over moederschap en erfgoed’ – Elegance
‘Siebelink heeft het treurige leven van [Ingrid Jonker] en haar dochter mooi beschreven in deze sfeervolle roman’ – Nouveau
‘Gevoelige en aangrijpende roman’ – Zin magazine
‘Wat schrijft Janneke goed, stilistisch consequent, vloeiend en poëtisch. In een fijn kalm ritme. Gaandeweg voel je de pijn, het verzet.’ – Joost Nijsen
‘Trefzeker drijft Siebelink de psychische grilligheid van haar personages, even duister als alles wat zich in de maatschappij voltrekt, naar een onherroepelijke climax’ - Het Parool
Biografie
Janneke Siebelink debuteerde in april 2022 met haar roman Soms sneeuwt het in april. Een jaar later publiceerde ze December slaan we even over, waarin ze verslag doet van ontroerende en leerzame ontmoetingen in een hospice waar ze wekelijks kookte.
Details
| EAN : | 9789026366284 |
| Uitgever : | Ambo/Anthos B.V. |
| Publicatie datum : | 18-09-2025 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 223 mm |
| Breedte : | 147 mm |
| Dikte : | 36 mm |
| Gewicht : | 596 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 384 |