Rónán Hession
Leonard en Hungry Paul
23,50
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Rónán Hession
Hungry Paul is een opvallend debuut dat inmiddels is verfilmd en vertaald. Het boek draait om twee gewone mannen: de eenvoudige, goudeerlijke Leonard en zijn vriend Hungry Paul, die bij zijn ouders woont en spelletjes speelt. Er gebeuren geen grote dingen zelfs Leonards verliefdheid op Shelly verandert zijn rustige, stoïcijnse levensritme nauwelijks. Juist dat maakt het boek zo bijzonder: het alledaagse wordt verheven tot iets betekenisvols. Een aansprekend en zeer geslaagd boek.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Leonard en Hungry Paul is het verhaal van twee vrienden die volslagen tevreden zijn met hun rustige bestaan. Bovendien is er ook weinig druk op de twee dertigers om iets van hun leven te maken. In deze subtiele, droogkomische roman mogen mensen zichzelf zijn zonder angst om buitengesloten te worden, en dat is beslist een verademing. Het verhaal begint na de dood van Leonards moeder, als hij alleen in het ouderlijk huis achterblijft en zich bezint op zijn leven. Een nieuwe fase breekt voor hem aan als hij op zijn werk Shelley ontmoet, waarna hij vooral worstelt met de vraag welke stappen hij nu moet nemen en in welk tempo. Hungry Paul woont nog thuis, werkt soms als postbode (op maandagen als zijn collega’s een kater hebben of gewoon te lui zijn) en speelt vooral graag bordspelletjes met Leonard en zijn ouders. Toch verandert, vrij onverwacht, ook zijn leven… Van de roman werden meer dan 300.000 exemplaren wereldwijd verkocht en het boek werd onlangs als serie bewerkt voor de BBC. ‘Leonard en Hungry Paul is echt een magisch boek. Ik ben dolblij dat ik mijn kleine steentje aan de televisiebewerking heb mogen bijdragen.’ – Julia Roberts (verteller bij de tv-serie Leonard and Hungry Paul).
Details
| EAN : | 9789028253025 |
| Uitgever : | Uitgeverij G.A. Van Oorschot B.V. |
| Vertaler : | Eefje Bosch - Manik Sarkar |
| Publicatie datum : | 22-01-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 212 mm |
| Breedte : | 131 mm |
| Dikte : | 27 mm |
| Gewicht : | 362 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 304 |