Marijke Schermer
In het oog
15,00
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
In het oog verhaalt over de liefdes van Nicola, een wetenschappelijk onderzoekster van bacteriën in een lab. Ook haar voorbije relaties moet ze onderzoeken om ze te begrijpen. Ze is een eigenzinnig en onafhankelijk mens en wordt niet graag beïnvloed in sociale processen. Nadat ze net is verlaten door de mooie B, ziet ze Louis in een café. Hij raakt haar dusdanig dat ze hem volgt en leert kennen. De relatie die ze krijgen is zeer echt, ongewoon en vooral liefdevol. Deze roman gaat over het niet willen voldoen aan andermans verwachtingen en anderen echt willen zien, zonder angst of de manipulerende mal van een bezitterige blik. Een waardevol boek – ik vond het prachtig!
Door Els .
Tekst achterflap
Op een dag krijgt Nicola geen geld meer voor haar bacterieonderzoek, terwijl ze iets groots op het spoor denkt te zijn. Op diezelfde dag wordt ze volkomen onverwacht verlaten door haar geliefde. Deze twee verliezen brengen eerdere verliezen naar de oppervlakte, en brengen tevens verloren herinneringen bij haar terug. Op drift geraakt hervindt Nicola de vrijheid: ze onttrekt zich aan de blik van anderen. Ze ontmoet Louis, een man van wie ze volkomen in de ban raakt. Ze bespioneert hem en dringt buiten zijn medeweten zijn huis binnen – een relatie ontluikt. Zowel met Louis als met de Leptotrichia animalis in haar laboratorium gaat Nicola haar goddelijke gang en lapt ze regels en normen aan haar laars. In het oog blinkt uit in compositie: er wordt gekeken en gezien, er is bedrog en macht, machteloosheid en verantwoordelijkheid.
Details
| EAN : | 9789028264175 |
| Uitgever : | Uitgeverij G.A. Van Oorschot B.V. |
| Publicatie datum : | 18-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 212 mm |
| Breedte : | 132 mm |
| Dikte : | 17 mm |
| Gewicht : | 226 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 192 |