Douglas Stuart
John, zoon van John
25,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Tekst achterflap
Van de bestsellerauteur van Shuggie Bain en Mungo
Zonder geld en zonder baan keert John-Calum, ‘Cal’, na zijn kunstopleiding terug naar zijn ouderlijk huis op het Schotse eiland Harris. Daar blijkt weinig veranderd – behalve hijzelf. In de door wind geteisterde boerderij waar hij opgroeide hervat Cal met tegenzin zijn oude leven. Gevangen tussen de twee bepalende figuren uit zijn jeugd: zijn vader John, een schapenboer, tweedwever en steunpilaar van de plaatselijke presbyteriaanse kerk, en zijn grootmoeder Ella, een grofgebekte vrouw uit Glasgow die al tientallen jaren een moeizame vrede in stand houdt met haar schoonzoon. Cal kan niet meer aarden in deze omgeving en John ergert zich aan het lange haar van zijn zoon en diens onwil om door het geloof gered te worden. Terwijl het lammerseizoen overgaat in het scheerseizoen begint het weefsel dat de gemeenschap bijeenhoudt te rafelen.
John, zoon van John is een roman over plicht, geduld en de kracht van de waarheid. Een magistraal literair werk waarmee Stuart laat zien dat hij met elk boek beter wordt.
‘Douglas Stuart is een genie.’ Washington Post
‘Een geweldige schrijver.’ Karl Ove Kausgard
De pers over Shuggie Bain:
'Een weergaloze roman.' Nederlands Dagblad
'Shuggie Bain verdient alle lof.' ***** Nieuwsblad
Biografie
Douglas Stuart groeide op in Glasgow en woont en werkt in New York. Zijn autobiografischeShuggie Bain is een van de succesvolste literaire debuten ooit. Het haalde de shortlist van o.a. de British Book Award en de National Book Award en won de Booker Prize. Ook Mungo werd een wereldwijde bestseller.
Details
| EAN : | 9789028454477 |
| Uitgever : | Park Uitgevers |
| Vertaler : | Inger Limburg - Lucie van Rooijen |
| Publicatie datum : | 05-05-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 232 mm |
| Breedte : | 151 mm |
| Dikte : | 29 mm |
| Gewicht : | 596 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 400 |