Anna Enquist
Het einde van Erna Ankersmit
24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Anna Enquist
In dit prachtig geschreven boek staat schrijfster Erna Ankersmith centraal, vrijwel zeker het alter ego van auteur Anna Enquist. Erna wil nog één laatste boek schrijven, maar het gaat moeizaam. Haar vriendschap met Vronie en haar man Thomas gooien roet in het eten. Thomas, werkzaam bij een geheime dienst, ontdekt dat Erna's overleden man Jacob een spion was die "fout zat". Was zijn auto-ongeluk opzet? Wist Erna het? De subtiele maar indringende schrijfstijl houdt je gekluisterd aan de bladzijden. Een indrukwekkend bewijs dat Enquist op tachtigjarige leeftijd nog niets van haar zeggingskracht heeft verloren.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Het moet een misverstand zijn dat op een donkergrijze middag een thuiszorgmedewerkster aanbelt bij de oude, nukkige Erna Ankersmit. Zij heeft en wil geen thuiszorg. Om haar niet in een hagelbui de deur te wijzen, laat de eens gevierde schrijfster, die onverdroten aan een nieuwe roman werkt, verzorgster Vronie (moeder van een gezin met opgroeiende kinderen) toch binnen. Deze halfhartige geste vormt het begin van een vriendschap die allengs diepere lagen krijgt, culminerend in een gezamenlijke wandeltocht in Engeland langs de muur van Hadrianus. Een tocht die alles – ook het verleden van Erna en de relatie met haar gestorven echtgenoot – op scherp zet.
Biografie
Anna Enquist (1945) is een van de meest geliefde auteurs in de Nederlandse letteren. Romans als Het meesterstuk, Het geheim, Contrapunt, De verdovers en Sloop bezorgden haar een breed en internationaal lezerspubliek. Van haar werk zijn miljoenen exemplaren verkocht. Het einde van Erna Ankersmit is haar tiende roman.
Details
| EAN : | 9789029555487 |
| Uitgever : | Singel Uitgeverijen |
| Publicatie datum : | 12-02-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 224 mm |
| Breedte : | 143 mm |
| Dikte : | 25 mm |
| Gewicht : | 383 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 224 |