Hélène Landemore
Politiek zonder politici
24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Korte beschrijving/Annotatie
Hoe kunnen we het vertrouwen in de democratie herstellen? Deze internationaal geroemde expert laat zien dat echte democratie niet om politici moet draaien, maar om ons.
Tekst achterflap
Met politici gaat veel mis. Ze staan onder invloed van lobbygroepen, maken hun grootse beloftes niet waar en kijken vaak niet verder dan de volgende verkiezingen. Maar wat als we helemaal geen politici nodig hebben?
In Politiek zonder politici laat Hélène Landemore zien dat onze electorale politiek kapot is, maar de democratie niet. Bevlogen pleit ze voor een alternatieve aanpak die wereldwijd al navolging krijgt: burgerberaden bestaande uit gewone mensen die regeren als tijdelijke beheerders van het algemeen belang. Aan de hand van voorbeelden uit het oude Athene en haar eigen ervaringen met hedendaagse burgervergaderingen toont Landemore aan dat dit nieuwe perspectief op democratie leidt tot slimmere, eerlijkere en duurzamere besluiten. Democratie hoeft geen kijksport te zijn, het is iets wat we samen moeten ondernemen.
Biografie
Hélène Landemore is hoogleraar politieke wetenschappen aan de
universiteit van Yale. Als adviseur op het gebied van burgerparticipatie
werkte ze onder andere voor het Europese Parlement en voor de
regeringen van Frankrijk, België en Chili. In 2026 bekleedt ze de eervolle
Cleveringa-leerstoel aan de Universiteit Leiden.
Details
| EAN : | 9789045050751 |
| Uitgever : | Atlas Contact, Uitgeverij |
| Vertaler : | Alexander van Kesteren - Anneke de Vries |
| Publicatie datum : | 23-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 212 mm |
| Breedte : | 136 mm |
| Dikte : | 27 mm |
| Gewicht : | 370 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 320 |