Karin Sitalsing
De kok van de Titanic
23,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Korte beschrijving/Annotatie
De onbekende geschiedenis van één van de drie Nederlanders op de Titanic. Dit spannende verhaal geeft een prachtig tijdsbeeld van de belle époque.
Tekst achterflap
Hendrik Bolhuis begon als bakkersknecht in Groningen en eindigde als topkok op de Titanic. Via de chicste restaurants van Oostende, Parijs en Monte Carlo had hij zich opgewerkt naar de top: het eersteklasrestaurant op het meest luxueuze schip ter wereld.
Karin Sitalsing volgt het spoor van de avontuurlijke Groninger en neemt de lezer mee naar een tijdperk op drift, waarin treinen steeds sneller, hotels steeds groter en gerechten steeds exclusiever werden. De ‘onzinkbare’ Titanic was het ultieme symbool van dit vooruitgangsgeloof. Met zwier en inlevings vermogen vertelt Sitalsing het onbekende verhaal van een man die groot durfde te dromen maar wiens ambitie in de knop werd gebroken.
Recensie/Quote
‘Karin Sitalsing vertelt [Hendrik Bolhuis] zijn bijzondere levensverhaal en schetst tegelijk een mooi beeld van de Belle Époque.’
Biografie
Karin Sitalsing (1976) is journalist en schrijver. Ze publiceerde eerder Boeroes en Blauwestad, die beide werden bekroond met de prijs voor het Beste Groninger non-fictieboek.
Details
| EAN : | 9789045052373 |
| Uitgever : | Atlas Contact, Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 29-09-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 210 mm |
| Breedte : | 136 mm |
| Dikte : | 24 mm |
| Gewicht : | 326 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 256 |