Jacob Jolij
Parapsychologie
24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Superinteressant boek. Psycholoog Jolij gaat in dit boek vooral uitleggen waarom veel zogenaamde para-normale dingen gewoonweg niet bestaan, meer veeleer illusies zijn. Zoals het bekende lepeltje dat kromtrekt door kracht van een psyche. Of zo ook worden de paranormale toekomstvoorspellers ontmaskers. Soms denk je al lezend: gooit hij het kind met het badwater niet weg? DE BDE’s (bijna doodervaringen) zijn zeer reeel, dat onderkent hij ook, maar zijn toch meer een spel van ons brein, zo stelt hij. En het hiernamaals: het klopt dat niemand ooit terug is gekomen om ons te komen vertellen hoe het is, maar dat wil nog niet zeggen dat het er niets (zoals hij min of meer beweert). Het is -kortom- een boek dat zich uitermate leent voor discussie en verdieping. Het is integer geschreven en laat andersdenkenden wel in zijn waarde. En je hoeft geen wetenschapper te zijn om hem te volgen.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Een boek over onderzoek doen naar het paranormale, voor wetenschapsfanaten én fans van Stranger Things.
Je denkt aan die ene vriend, en net op dat moment belt hij je. Je gaat wonen in een oud huis en bent ervan overtuigd dat je voetstappen hoort. Of, iets verder van huis, Russische spionnen weten opvallend veel over de vijand.
In Parapsychologie duikt psycholoog Jacob Jolij in de wereld van het onverklaarbare. Hij legt uit hoe met wetenschappelijke methodes een poging wordt gedaan om te bewijzen (of juist te ontkrachten) dat het paranormale bestaat, tegen alle (natuur-)wetten in.
Als reflectie hierop probeert hij antwoord te geven op de volgende vragen: wat zegt parapsychologisch onderzoek over wie we zijn en over de wereld waarin we leven?
Biografie
Jacob Jolij is psycholoog en directeur Research & Impact van Universiteiten van Nederland. Bij Nieuw Amsterdam verscheen ook zijn boek Wat is bewustzijn nou eigenlijk?
Details
| EAN : | 9789046829073 |
| Uitgever : | Park Uitgevers |
| Publicatie datum : | 03-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 210 mm |
| Breedte : | 137 mm |
| Dikte : | 22 mm |
| Gewicht : | 372 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 304 |