Tim Gladdines
Doe mij maar dicht
16,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Gladdiness is een alleskunner (cabaretier, scenarioschrijver etc.). Inmiddels over de zestig, verstaat hij de kunst om in de hoofden van twee tienermeiden te gaan zitten. Giechelend jongens een cijfer geven als ze op Tienerrail gaan. Kamperen, met z’n tweetjes in de tent, geweldig! Dus niet. Want Liedewij MOET gewoon terug naar huis, want het graf van haar opa wordt geruimd. Haar opa was haar alles. Ze ziet zelfs zijn sigaar in de lucht… Zo leren we haar kennen en de waanbeelden (voor haar zeer reëel!) dringen ze steeds verder aan haar op. Beklemmend en zwaar is het thema maar tegelijkertijd maakt zij zich niet druk, zelfs niet over spreekbeurt. En toch blijft ze ook het gevoel houden dat ze iedereen (inclusief haarzelf) aan het kwijtraken is. Terecht dat achterin het boek info staat over zelfmoordpreventie. Je wordt er dan niet blij van, maar het is toch goed dat dit soort boeken worden geschreven.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Liedewij – Lied – weet niet wat er aan de hand is. Behalve dat het lijkt alsof ze verdwijnt – geen echt contact meer heeft met de mensen om zich heen. Het leek zo’n geweldig plan, samen met Maya op interrail naar Zuid-Europa. Maar het lukt niet om zich er echt aan over te geven. En als ze hoort dat het graf van haar Opa Sigaar wordt geruimd, de enige persoon die haar bijzonder liet voelen, weet ze dat ze terug moet naar Nederland.
En dan is er dat rare verschijnsel, die gouden sigaar die altijd op dezelfde plek tevoorschijn komt. Voor haar, zo lijkt het. En steeds dichterbij.
Tim Gladdines heeft de gave zich te kunnen verplaatsen in jongeren. In Doe mij maar dicht word je meegezogen in de spiraal van onzekerheid, onthechting, wanhoop en verwondering over de verwarrende wereld waarin jongeren zich staande moeten zien te houden.
Details
| EAN : | 9789047718161 |
| Uitgever : | Lemniscaat B.V., Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 21-10-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 217 mm |
| Breedte : | 145 mm |
| Dikte : | 18 mm |
| Gewicht : | 372 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |