Annejet van der Zijl
Fortuna's kinderen
15,00
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Van der Zijl is koningin van de literaire non-fictie. Ze is in staat om een (on)bekend stuk geschiedenis om te zetten in een spannend informatief verhaal. Eigenlijk net zoals de koning van de literaire non-fictie (Geert Mak) dat doet. Leon & Juliette schreef ze als boekenweekgeschenk en maakte al grote indruk. Het uitgebreide boek, dat onder de naam Fotuna’s Kinderen uitkwam, is een weergaloos mooi boek. Aan de hand van het leven van mevrouw De Fremery, die van slaaf tot schatrijke dame wordt gevolgd, krijg je een geschiedenis van Amerika voorgeschoteld die diepe indruk maakt. Er zijn verschillende verhaallijnen die samenkomen. En ook al heb je wel eens gelezen van de beroemde Goldrush in Californie, Annejet maakt er door haar personages (die allen echt bestaan hebben!) een geheel fris verhaal van. Nu in midprice verschenen, niet te missen boek.
Korte beschrijving/Annotatie
De meest recente bestseller nu als midprice
Tekst achterflap
Zou anno 1875 iemand in San Francisco beseft hebben dat de deftige, schatrijke mevrouw de Fremery ooit geboren was als slavin? En dat ze als kind door haar vader naar Nederland was gesmokkeld omdat ze in haar geboorteland Amerika haar leven niet zeker was?
Het nieuwste 'grote' boek van Annejet van der Zijl, met daarin verwerkt haar succesvolle Boekenweekgeschenk Leon & Juliette, is misschien wel haar meest ambitieuze ooit. Dit waargebeurde verhaal begint bij avonturier Leon Herckenrath die in 1818 zijn hart verloor aan de jonge slavin Juliette en volgt hun oudste dochter en haar Hollandse man tijdens hun avonturen in Californië ten tijde van de Goldrush. En hoe verging het hun nazaten, met hun ongebruikelijke erfenis van enorme weelde en een zwarte voorouder?
Fortuna's kinderen is een twee eeuwen omspannende, verrassend actuele familiesaga over mensen die hun leven niet lieten begrenzen door risico's en hun liefdes niet door huidskleur.
Biografie
Annejet van der Zijl is een van de bekendste en meest gelezen non-fictieschrijvers van ons land. Ze debuteerde in 1998 met Jagtlust en schreef bestsellers als Sonny Boy en De Amerikaanse prinses. Van der Zijl was in 2020 Boekenweekauteur en schreef het succesvolle Boekenweekgeschenk Leon & Juliette.
Details
| EAN : | 9789048867677 |
| Uitgever : | Overamstel Uitgevers |
| Publicatie datum : | 19-09-2023 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 224 mm |
| Breedte : | 135 mm |
| Dikte : | 23 mm |
| Gewicht : | 318 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 288 |