Chris Vanlangendonck
Sporen van het voorland
24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Sporen van het Voorland is een zeer origineel en bijzonder boek. Het thema van de roman is de Voodoocultuur van Afrika en dat gegeven zal al veel mensen om begrijpelijke redenen afschrikken. Maar mocht je het aandurven -en dat hoop ik- dan ga je een wonderlijk avontuur tegemoet. Valerie is een antropologe en onderzoeksjournalist en reist af naar Afrika, om daar Alex Verlinden te ontmoeten en te interviewen. Ze komt in aanraking met de Voodoocultuur en al haar rituelen dansen, vrije sex en de wonderlijk uitgedoste bewoners. Ze raakt geïntrigeerd en vooral door de verschijning van Alex Verlinden, die de belangrijkste persoon van het dorp blijkt te zijn. Hij noemt zich Xela. Alex en zijn alter-ego Xela kunnen het heel goed vinden met Valerie, hetgeen eindigt in een alles opofferende liefdesverklaring van Xela aan Valerie. Als zij vertrekt naar Parijs zal hij een week later daar ook arriveren. De Almacht (een alles overheersende stem in zijn hoofd) bepaalt echter anders… Het einde leest als een thriller, zo spannend. Tragisch, boeiend en (zo je wilt) controversieel, maar goed geschreven en zeer origineel.
Door Hans Loeve
Korte beschrijving/Annotatie
Valerie Moret, een Franse antropologe, vertrekt voor enkele weken naar Benin om zich te verdiepen in de voodoocultuur. Daar hadden sommige ontmoetingen beter nooit plaatsgevonden.
Tekst achterflap
Valerie Moret, een 36-jarige antropologe uit Parijs, vertrekt voor enkele weken naar het West-Afrikaanse Benin om zich te verdiepen in de voodoocultuur. Ze gaat er op zoek naar professor Alex Verlinden, een etnografische vorser die ze sinds haar studententijd mateloos bewondert. Al snel begrijpt Valerie dat de onderzoeker is geïnfiltreerd in een lokale voodooclan waar hij een opmerkelijk aanzien geniet. Valerie geraakt in de ban van Alex Verlinden én van het magische Benin, maar sommige ontmoetingen hadden misschien beter nooit plaats kunnen vinden.
Een intrigerend verhaal over de tragiek van de liefde en de beperkingen van het mens-zijn.
Biografie
Chris Vanlangendonck woont en werkt in Antwerpen. De voorbije twintig jaar leidde ze een internationaal lobbybureau dat in naam van groepen wetenschappers ijverde voor een wereldwijde voorbereiding op pandemieën. In 2021 veranderde ze van richting en besloot ze om te schrijven. Haar literaire debuut Roedeldrift (2023) kreeg lovende recensies. Sporen van het voorland is haar tweede roman.
Details
| EAN : | 9789057209116 |
| Uitgever : | VBK - Houtekiet |
| Publicatie datum : | 19-09-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 216 mm |
| Breedte : | 142 mm |
| Dikte : | 24 mm |
| Gewicht : | 410 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 296 |