Josha Zwaan
Wilgenkind
22,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Het sterk autobiografische boek van Josha Zwaan is een psychologische roman waarin een verzwegen gebeurtenis een trauma veroorzaakt dat het gehele gezin ontwricht. De vader is een strenge dominee, alom een gevierd en zeer gerespecteerd man, behalve in zijn gezin. Hij heeft Hannah, zijn dochter, het huis gewezen nadat vertelde dat ze ongehuwd zwanger was. En dan is er Lea, zijn andere dochter, die ontslagen is bij een topbedrijf omdat ze de drank niet kon laten staan en nu opgenomen is in een afkickkliniek. Als de vader ziek wordt en het einde nader komt alle mantelzorg op Hannah’s bordje, want haar moeder is al jaren geleden overleden. Haarscherp en heel subtiel beschrijft de auteur de haat- en liefdegevoelens van Hannah. Ze verzorgt haar vader en rondstruinend door het huis en foto-albums bekijkend, komt ze achter het grote geheim dat zijn gedrag verklaart. Zo mooi hoe na een roerig verhaal, haar stervende vader vol tegenstrijdigheden, toch uiteindelijk de rust wordt gevonden. Knap en ontroerend boek.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Wanneer Hannah hoort dat haar vader ernstig ziek is, belandt ze tegen wil en dank in de rol van mantelzorger. Aanvankelijk met veel weerstand, maar in de loop van de maanden met steeds meer overtuiging, zorgt Hannah ervoor dat de laatste fase van haar vaders leven draaglijk voor hem is. Aan zijn sterfbed komen herinneringen boven aan haar moeder die stierf toen Hannah veertien was. Ook doet Hannah een aantal ontdekkingen over het leven van haar vader. Langzaam wordt duidelijk waar de verwijdering begonnen is en wat de oorzaak is van haar vaders onvermogen om een betrokken ouder te zijn. In eerste instantie lijkt de verwijdering te maken te hebben met Hannahs abortus in haar studententijd, maar verzwegen gebeurtenissen in het verleden blijken een veel grotere rol te spelen. Wilgenkind is een aangrijpende roman over de misverstanden tussen ouders en kinderen, over familiegeheimen en het verzwijgen daarvan, en over de rollen die worden omgekeerd wanneer kinderen opeens voor hun ouders moeten zorgen.
Details
| EAN : | 9789083528731 |
| Uitgever : | NBC - Orlando |
| Publicatie datum : | 29-10-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 202 mm |
| Breedte : | 127 mm |
| Dikte : | 22 mm |
| Gewicht : | 294 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 224 |