Paul Schenderling
Continent van de kwaliteit
27,50
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Inmiddels hebben we een zeer boeiende en goed bezochte avond met Paul Schenderling gehad in onze winkel in Amersfoort. Hij is een econoom met verrassend nieuwe ideeën Hij schetst in dit boek dat we moeten kiezen voor eerlijk verdeelde welvaart tussen continenten. Als je dat leest lijkt het een utopie, maar hij maakt het zeer concreet met voorbeelden uit de geschiedenis van de economische wereld en toont aan dat we alleen door een drastische koerswijziging van Europa weer een sterk economisch continent kunnen maken. Dat moeten we doen door te kiezen voor kwaliteit in plaats van de kwantiteit (12 miljoen pakjes komen per dag van buiten Europa ons continent binnen), waardoor onder meer uitbuiting tegengegaan wordt (denk aan de kledingbranche) en duurzaamheid.van toepassing is (geen weggooi producten uit China, maar eigen duurzamere producten). En met gedegen onderzoek en motivatie maakt hij duidelijk hoe we dit kunnen bereiken: belasting voor grootconsumeerders bijvoorbeeld en bovenal bewustwording. Want als je je realiseert dat doorgaan met consumeren op deze manier, ook jouzelf gaat schaden, kan het knopje zomaar omgaan. Zeer belangrijk en goed te lezen boek.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Betere producten, betere banen, een betere kwaliteit van leven, een sterkere democratie en een einde aan de ecologische ontwrichting: gaat dat samen? In Europa, in onze tijd en in déze omstandigheden? In Continent van de kwaliteit laat econoom Paul Schenderling zien dat het kan. Als Europa radicaal kiest voor kwaliteit boven kwantiteit. Met heldere analyses en overtuigende voorbeelden toont Schenderling dat een nieuwe én eigen koers mogelijk is. Hij schetst hoe Europa zijn sociale model kan vernieuwen, hoe eerlijke handelspolitiek en digitale dekolonisering onze veerkracht versterken en hoe de economie wél binnen de draagkracht van de aarde kan werken. Dit boek biedt meer dan een analyse: het is een hoopvol en realistisch actieplan. Een uitnodiging om samen te werken aan een Europa dat sterker, eerlijker en toekomstbestendig is – hét continent van de kwaliteit.
Details
| EAN : | 9789083563947 |
| Uitgever : | NBC - Bot Uitgevers |
| Publicatie datum : | 07-10-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 230 mm |
| Breedte : | 151 mm |
| Dikte : | 32 mm |
| Gewicht : | 591 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 384 |