Harriet Constable
De instrumentalist
22,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Anna Maria della Pieta wordt als baby bij de zusters te vondeling gelegd en wordt in haar leven dat volgt, een wereldberoemd violiste en concertmeester. Zo’n op waarheid gebaseerd verhaal spreekt natuurlijk tot de verbeelding maar verzandt al snel in tamelijk voorspelbare clichés. Ze wordt beroemd en heeft heel wat hobbels te nemen. Nogal wiedes en nogal voorspelbaar. In dit debuut maakt de auteur er -ondanks deze voorspelbaarheid, die er zeker in zit- toch een mooi historisch boek van omdat de verhaallijnen met haar vriendinnen (de andere weeskinderen) levensecht wordt neergezet en ook haar relatie met haar leraar wordt schitterend en geloofwaardig geschilderd. En ook het tamelijk egocentrische karakter van Anna Maria is soms schrijnend (als ze haar vriendinnen in de steek laat, maar tegelijkertijd begrijpelijk als je muziek boven alles (echt alles!) wilt stellen.
Korte beschrijving/Annotatie
Een wervelende historische roman, gebaseerd op het waargebeurde verhaal van een weesmeisje dat Vivaldi’s muze werd.
Tekst achterflap
De wees Anna Maria mag dan geen naam, bezit of familie hebben, maar ze heeft talent én ambitie. Haar hoop is gevestigd op haar vioolleraar, Antonio Vivaldi. Het duurt niet lang voor ze zijn sterpupil is. Maar het najagen van die ambitie zal alles wat ze liefheeft op de proef stellen. Vooral wanneer duidelijk wordt dat haar leraar Anna weliswaar zal leren wat hij weet – maar niet zonder iets terug te vragen…
Geïnspireerd op het waargebeurde verhaal van Anna Maria della Pietà, een Venetiaans weesmeisje dat niet alleen Vivaldi’s beste leerling, maar ook zijn muze werd.
‘Rijk gelaagd en barstensvol detail. Harriet Constable heeft haar hoofdpersoon echt tot leven gekust. Een betoverend epos over een vrouw met grootse dromen, in een tijd waarin er voor een weeskind weinig hoop bestond. Anna Maria is een personage dat je niet snel zult vergeten.’ – The New York Journal of Books
‘Een wervelwind van overweldigende, duizelingwekkende ambitie en kracht. Het ware verhaal van Anna Maria’s strijd om haar buitengewone talent te verwezenlijken is spectaculair beschreven – dit is historische fictie zoals het bedoeld is.’ – Mail on Sunday
‘Harriet Constable’s indrukwekkende debuut laat het Venetië van de achttiende eeuw kleurrijk tot leven komen. Ze vertelt niet alleen een verslavend verhaal over rivaliteit en ambitie – ze redt ook een geniale en onterecht vergeten vrouw uit de prullenmand van de geschiedenis.’ – The Sunday Times, Best Historical Fiction
Details
| EAN : | 9789400517639 |
| Uitgever : | Bruna Uitgevers B.V., A.W. |
| Vertaler : | Aarti Rampadarath |
| Publicatie datum : | 07-10-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 215 mm |
| Breedte : | 139 mm |
| Dikte : | 33 mm |
| Gewicht : | 475 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 384 |