24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Korte beschrijving/Annotatie
In ‘Gaza’ geeft historicus Jan-Auwke Diepenhorst een helder overzicht van de complexe geschiedenis van dit gebied.
Tekst achterflap
In ‘Gaza’ beschrijft historicus Jan-Auwke Diepenhorst de complexe geschiedenis van deze smalle landstrook vanaf de oudheid tot nu. Duizenden jaren lang was Gaza een knooppunt van handel, politiek en economische ontwikkeling. De regio kende voorspoed. Hoe scherp steekt dat verleden af tegen het heden. Sinds 7 oktober 2023 is Gaza vrijwel dagelijks in het nieuws vanwege de verwoestende oorlog. Ongeveer 90 procent van de woningen is beschadigd of verwoest en veel inwoners leven onder primitieve omstandigheden.
Het boek biedt een helder historisch overzicht, met de nadruk op de periode sinds de negentiende eeuw, en verrassende inzichten die vastgeroeste beelden doorbreken. Diepenhorst laat zien hoe Gaza’s gelaagde verleden het heden in een ander licht zet.
Details
| EAN : | 9789401921541 |
| Uitgever : | VBK Media |
| Publicatie datum : | 26-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 228 mm |
| Breedte : | 150 mm |
| Dikte : | 22 mm |
| Gewicht : | 381 gr |
| Status : | Leverbaar 2 tot 5 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 264 |