Annemarie Ros
Het wonder van het noorden
21,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
In de Middeleeuwen gebeurde het veel in Nederland: vrouwen die zich lieten inmetselen in een kluis (tiny huisje eigenlijk) bij de kerk. Ze werd dan een bezienswaardigheid maar vooral ook kwamen mensen bij haar voor raad. Met dit gegeven plaatst debutant Annemarie Ros zuster Margaretha in een kluis bij de Martinikerk. Het waarom van de inkluizing komen we van lieverlee in het verhaal te weten. (En dat is nogal wat!), Ze wordt geliefd door de Groningers die dagelijks bij haar kluis verschijnen. Je leert veel over de gebruiken van de kerk (Maria-verering, relieken, discriminatie van vrouwen etc) en het is een prachtig tijdsbeeld van Groningen tijdens de Middeleeuwen. Het is een feelgood roman waarin kritisch naar de kerk en haar leiders gekeken wordt door zuster Margaretha. 19 maart 2026 komt de auteur in onze winkel in Groningen en houdt een lezing over haar indrukwekkende roman.
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Het wonder van het noorden van Annemarie Ros is een intrigerende pageturner over een onbekende geschiedenis.
Groningen, 1219. Margaretha is er klaar voor om haar plek in de maatschappij in te nemen. Niet als iemands vrouw of als iemands werkster, maar als recluse: een religieuze vrouw die zich laat inmetselen in een kerk. Vanuit haar kluis verleent ze de Groningers die aan haar raam komengeestelijke bijstand. Haar kennis van kruiden zorgt ervoor dat vooral de vrouwen haar weten te vinden en haar al snel in hun hart sluiten.
Maar dan ziet Margaretha iets wat eigenlijk voor altijd verborgen had moeten blijven. Bovendien weet niemand dat ze niet zomaar voor deze roeping heeft gekozen; ze draagt een groot geheim met zich mee…
‘Intrigerend, met mooi uitgewerkte personages.’ VN Detective en Thrillergids over thrillernovelle Zwarte sneeuw
'Een heerlijke historische roman.' Margriet
Details
| EAN : | 9789402719062 |
| Uitgever : | HarperCollins Holland |
| Publicatie datum : | 12-11-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 216 mm |
| Breedte : | 140 mm |
| Dikte : | 30 mm |
| Gewicht : | 407 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 320 |