John Kuipers
Het goud van Seyss-Inquart
22,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Ze worden beter en dikker. Dit 4e deel is een meesterlijke en meeslepende thriller. Charlie Schwieninck is de boomlange hoofdinspecteur waar het allemaal om draait. Net zoals de 3 voorgangers speelt het verhaal zich af tijdend W.O. II. Er wordt een drievoudige moord gepleegd tijdens een beroving bij een Haagse juwelier (met nog diverse slachtoffers daarna). Aan Charlie de taak om zich een beeld te gaan vormen, waarom dit is gebeurd. Een wespennest! Want waarom konden de Duitsers geen motieven vinden? Wat hadden de twee vrouwelijk slachtoffers te maken met de juwelierszaak of de vier overvallers? Hij reist het land door, neemt interviews af, doet verrassende ontdekkingen, wordt in elkaar geslagen door de documentatiedienst en dreigt verliefde te worden op een vezekeringsagente die niet helemaal zuiver op de graad blijkt te zijn. Doordrenkt van droge humor, blijf je geboeid tot de laatste zin. We zitten nu in 1943, begin 1944 en ik hoop dat hij nog een paar delen gaat schrijven. Prachtig!
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
Charlie Swieninck moet tijdens de oorlogsjaren op zoek naar de daders van een gewelddadige roofoverval.
Winter 1943. Bij een overval op een juwelier vallen twee doden en wordt een grote hoeveelheid kostbare sieraden buitgemaakt. De Duitse instanties vermoeden
dat het verzet achter deze daad zit, maar het lukt ze niet de zaak op te lossen.
Wanneer een halfjaar later het levenloze lichaam van een bekende heler wordt aangetroffen op een verlaten station, blijken de twee zaken met elkaar te maken te hebben.
Hoofdinspecteur Charlie Swieninck probeert zijn onderzoek uit te voeren terwijl hij zich staande moet houden onder Duits gezag. En wil hij wel dat de schuldigen gepakt worden als het werkelijk het verzet is dat achter de moorden zit?
Details
| EAN : | 9789403132396 |
| Uitgever : | Bezige Bij b.v., Uitgeverij De |
| Publicatie datum : | 15-01-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 217 mm |
| Breedte : | 138 mm |
| Dikte : | 33 mm |
| Gewicht : | 524 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 416 |
| Reeks : | Charlie Swieninck |