Floor van Heuvel-Harry Tupan-Gijsbert van der Wal
Matthijs Röling
39,95
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Tekst achterflap
Matthijs Röling (1943-2024) is een van de meest toonaangevende figuratieve kunstenaars in Nederland. Als docent van de Academie Minerva in Groningen, inspireert hij tientallen jonge kunstenaars. Samen staan zij bekend als de Noordelijke Figuratieven. De kunst van Röling kenmerkt zich door een liefde voor de werkelijkheid. Hij zegt er zelf over: ‘Ik schilder gewoon wat ik mooi vind.’ Van intieme portretten tot bloeiende tuinen: Röling schildert de realiteit op haar allermooist. Hoewel kunstcritici het werk van Röling lange tijd bestempelen als ouderwets of traditioneel, is zijn werk zeer geliefd bij het publiek. In 1965 heeft Röling zijn eerste museale solotentoonstelling in het Drents Museum en meerdere samenwerkingen volgen. Inmiddels heeft het museum de grootste Röling-collectie ter wereld. Dit grote overzichtsboek neemt de lezer mee op een reis langs alle schilderijen, tekeningen en monumentale werken met essays van kenners Floor van Heuvel, Harry Tupan en Gijsbert van der Wal.
Details
| EAN : | 9789462626133 |
| Uitgever : | Waanders Uitgevers B.V. |
| Publicatie datum : | 11-04-2025 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 310 mm |
| Breedte : | 247 mm |
| Dikte : | 28 mm |
| Gewicht : | 1530 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 256 |