Alexandra Nagel
Julius Spier en de kunst van het handlezen
24,99
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
Korte beschrijving/Annotatie
De biografie van Julius Spier is zowel een boeiend tijdsbeeld als een portret van een bijzonder leven, en een uiterst waarde volle toevoeging aan de literatuur rond Etty Hillesum.
Tekst achterflap
Veel mensen kennen de naam Julius Spier uit de dagboeken van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. Spier (1887-1942) was een uit Berlijn gevluchte therapeut en handlezer. Begin 1941 analyseerde hij Hillesums handen, waarna zij achtereenvolgens zijn cliënt, leerling, secretaresse en geliefde werd. Wie was deze man die op Etty en veel anderen zo’n aantrekkingskracht uitoefende? Spier is vanwege zijn handleeskunde (een pseudowetenschap) en therapeutisch grensoverschrijdend gedrag vaak neergezet als een vrouwenversierder en charlatan.
In deze eerste biografie over Spier schetst Alexandra Nagel op basis van nieuwe bronnen hem als een complexe, getalenteerde Joodse vluchteling die in een gespannen tijdsgewricht probeerde een dubieus beroep gelegitimeerd te krijgen. Ook was deze leerling van Carl G. Jung een gepassioneerde geest, een groot muziekliefhebber en iemand die een vrouw aan zijn zijde nodig had. Julius Spier en de kunst van het handlezen is zowel een boeiend tijdsbeeld als een portret van een bijzonder leven, en een uiterst waarde volle toevoeging aan de literatuur rond Etty Hillesum.
Slogan/Promotie
'Eindelijk een genuanceerd en doorwrocht portret van Julius Spier, een man die van eminent belang was voor Etty Hillesum.' - Judith Koelemeijer
Biografie
Alexandra Nagel (1961) is historicus op het gebied van de westerse esoterie. In 2007, toen ze aan de Universiteit van Amsterdam afstudeerde, kwam Julius Spier op haar pad. Inmiddels heeft Nagel een proefschrift en tientallen artikelen gepubliceerd over Spier en andere handlezers, Etty Hillesum en verschillende naasten uit hun omgeving die haar aandacht trokken.
Details
| EAN : | 9789463824828 |
| Uitgever : | Balans, Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 26-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 217 mm |
| Breedte : | 137 mm |
| Dikte : | 23 mm |
| Gewicht : | 380 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 280 |