Jan Bouwstra
De krekel, het bos en de wereld
19,90
Woon je in de buurt van onze winkels dan bezorgen wij op de fiets
Gratis bezorging vanaf € 30
.
Het tweede boek van Jan Bouwstra met fabels is weer zeker zo goed als zijn eerste. Hij doet echt niet onder voor Toon Tellegen en ik doe er alles aan om hem een grotere bekendheid te geven. Het is een boek dat je beter niet in een ruk gaat uitlezen (al zal de verleiding groot zijn…), want je leest er af en toe eentje mijmert daarna over de filosofie erachter of glimlacht over de verrassende wending of conclusie. En je leert wat geluk is en waarom we hier zijn. Met een sneer naar de politiek en zelfs religie (als dieren verhaal gaan halen bij God als er niet genoeg te eten is). En hoewel je op sommige vragen (hoe licht kan leegte zijn?) geen antwoord krijgt, kun je veel conclusies trekken over het leven, al is het maar omdat iedereen belangrijk is, want anders zou je er niet zijn. Toch?
Door Hans Loeve
Tekst achterflap
‘Waarom ik niets doe?’ zei de smaragdhagedis tegen de krekel, ‘nou, ik heb ontdekt dat werken een ziekte is van het denken …’ In dit boek staan honderd korte, poëtische fabels over de dieren in het bos. Ze denken en praten over het alledaagse leven en bieden ons een humoristische en filosofische kijk op thema’s als liefde, schoonheid, macht en nog veel meer. De fraai geïllustreerde miniatuurtjes bieden universele inzichten in het menselijk bestaan en een actuele kijk op de wereld zoals die zich ontvouwt. Met zijn scherpe en tegelijkertijd lichtvoetige schrijfstijl schaart Jan Bouwstra zich in de fabeltraditie vanaf de middeleeuwen (Van den vos Reynaerde) tot aan onze tijd (Toon Tellegen). Jan Bouwstra is schrijver, dichter en biochemicus. Hij studeerde Moleculaire Wetenschappen in Wageningen en promoveerde in Utrecht, waar zijn passie voor filosofie en fabels is ontstaan.
Details
| EAN : | 9789464713817 |
| Uitgever : | 20 Leafdesdichten BV Bornmeer |
| Publicatie datum : | 18-09-2025 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 223 mm |
| Breedte : | 148 mm |
| Dikte : | 27 mm |
| Gewicht : | 437 gr |
| Status : | Leverbaar 1 tot 2 werkdagen |
| Aantal pagina's : | 232 |